איך להדביק קרמיקה על קרמיקה קיימת?
איך להדביק קרמיקה על קרמיקה קיימת?

בין אם אתם מעוניינים בהתקנת קרמיקה מסוג כזה או אחר, חשוב לדעת כיצד לעשות זאת. ועוד יותר חשוב לדעת, כיצד בעצם מדביקים קרמיקה על קרמיקה? האם כדאי להדביק אריחים על אריחים, או שמא עדיף להסיר את הישנים קודם? הנה כל המידע הרלוונטי.

מעוניינים להדביק קרמיקה על חומר אחר?, אבל לא בטוחים אם בכלל כדאי? החלטתם כבר שכדאי, אבל לא בטוחים כיצד לעשות זאת? ריכזנו עבורכם כמה דגשים חשובים לגבי הדבקת קרמיקה על קרמיקה או כל משטח אחר בצורה מקצועית. בסופו של דבר, אנחנו באופן אישי לא כל כך ממליצים על הפעולה הזאת. יחד עם זאת, אם כבר החלטתם שאתם מעוניינים לעשות זאת, הנה כמה טיפים חשובים שתיקחו אתכם. אבל לפני טיפים, בואו נדבר על הסיבות לכך שפחות מומלץ להדביק קרמיקות חדשות על קרמיקות ישנות. הנה מידע מעניין: 

אפשרי להדביק קרמיקה חדשה על גבי קרמיקה ישנה? 

אולי הכי חשוב לדעת, בעת הדבקת קרמיקה על קרמיקה הדבק עשוי פשוט שלא “להחזיק”. דבק תמיד ייתפס הרבה יותר טוב על גבי קירות מאשר על גבי אריחים. האריח הוא אינו חומר גלם שנחשב סופג, וזאת בניגוד לקיר שכן נחשב חומר גלם סופג נוזלים ודבק. 

במקרה של התקנת קרמיקות בבית ובמשרד, תמיד יהיה עדיף להסיר במקצועיות את הקרמיקות הישנות. לאחר שתסירו את האריחים הישנים, אתן תוכלו להדביק את הקרמיקה החדשה מבלי לחשוש שמא האריחים ייפלו בעתיד מהקיר. 

מדוע פחות מומלץ להדביק קרמיקה חדשה על קרמיקות ישנות? 

ועוד סיבה לכך שפחות מומלץ להדביק קרמיקה על קרמיקה, היא הסיבה של הקטנת החדר. בשורה התחתונה, ככל שעל הקירות יהיו יותר שכבות של אריחים, ככה בעצם החדר יוקטן ויוקטן. אם בכל זאת החלטתם שאתם מעוניינים להתקין אריחי קרמיקה חדשים על גבי אריחים ישנים, אז זה אפשרי. 

מתקין קרמיקה יגיע אליכם וקודם כל יבצע בדיקה ראשונית של האריחים הקיימים. אם הם לא שבורים ולא זזים ממקומם, הוא יתחיל בניקיון היסודי שלהם. לאחר ניקיון יסודי של אריחי הקרמיקה הישנים, המתקין ימרח שכבה לא גדולה של דבק. כמובן, יהיה צורך להתאים את סוג הדבק לסוג אריחי הקרמיקה. 

מה חשוב לדעת לגבי התאמת הדבק להתקנת קרמיקה? 

שימו לב, צריך להתאים את הדבק גם לאריחי הקרמיקה הישנים וגם לאריחי הקרמיקה החדשים. לאחר מריחת שכבה של דבק, המתקין ידביק את אריחי הקרמיקה החדשים. כשהם כבר מודבקים על גבי הישנים, יהיה צורך לבדוק את תקינות ואיכות ההדבקה וההתקנה. 

עושים זאת באמצעות פטיש גומי ועבודה מדויקת של בדיקת אריחי קרמיקה. צריכים סיוע נוסף? אנחנו ממליצים לערוך קודם כל השוואת מחירים בין מתקיני קרמיקות. השוואת מחירים להתקנת קרמיקה מאפשרת לכם להיות הצרכנים החכמים שאתם, כמו כן להנות מעסקאות אטרקטיביות.

Comments

comments

מאמרים אחרונים
עיצוב הבית עם פסיפס- קחו את העיצוב קדימה
בעבר היה נדמה כי אומנות באמצעות פסיפס שייכת לתקופות עתיקות, אך כיום מדובר על אומנות שתוכלו להסתייע בה בכדי לעצב את הבית האישי שלכם. העיצוב של הבית הוא החלק שבו אתם יכולים לאפשר לעצמכם להוציא את כל ה
חיפוי קירות
שימוש נפוץ באריחי קרמיקה הוא לחיפוי קירות שימוש נפוץ באריחי קרמיקה הוא חיפוי קירות לאמבטיה, למטבח, חדר מדרגות ובעצם כל משטח אשר מצריך ציפוי עמיד בפני נוזלים, מכות וזעזועים, חום/קור