פסיפסים
     

השימוש בפסיפס בעיצוב הבית

אומנות הפסיפס באה לידי ביטוי באמצעות חומרים שונים כגון: זכוכית, קרמיקה, אבן ואף שילוב בין כל אלו. חומרים אלו יכולים להגיע בשלל צבעים וגוונים אשר באמצעותם ניתן ליצור אינספור ציורים ועיצובים שונים. הפסיפס הינו פריט אופנה לביתכם שלא יתיישן לעולם. כבר בימי קדם השתמשו העשירים בפסיפסים על מנת לקשט את ביתם, כמו כן שימש הפסיפס לקישוט בתי מקדש וכנסיות. עליכם לזכור כי תוכלו לקשט באמצעות פסיפס כמעט כל חדר בביתכם. המפתח בשימוש נכון בפסיפסים טמון בבחירת הגודל והצבע הנכונים. בנוסף לתמונות שתוכלו לצייר באמצעות הפסיפס המורכב, תוכלו גם להשתמש באבני קרמיקה ובאבני זכוכית מרובעים ליצירת תבניות מעניינות.

פסיפס בחדר הרחצה

המקלחת הינה המקום המושלם להתחיל לשחק בו באבני הפסיפס. קשה מאוד לטעות בבחירת הפסיפסים למקלחת מכיוון שזהו האזור הכי פופולארי עבור דקור הפסיפס. תוכלו לייבא תחושת טבע למקום על ידי בחירת הגוונים הנכונים. שימוש בצבעי הכחול והירוק יעוררו תחושת רוגע ושלווה. במידה ותשתמשו בגוון ירוק כהה יותר, תוכלו ליצור אווירה של יער גשם. בנוסף לכך, צבעים מלאי חיים יעזרו לכם להתעורר בבוקר בעודכם מצחצחים שיניים. שילוב הפסיפס בחדר הרחצה יכול להגיע מסביב לקירות האמבט או קיר אחד מסוים של המקלחת. תוכלו לבחור בצבעי הכחול על מנת לדמות את חווית הספא. ניתן להעניק לחדר יותר נפח באמצעות שימוש בטקסטורה מיוחדת המורכבת ממספר סוגי אבני פסיפס. הרצפה כולה תהיה מכוסה בעיצוב שלכם, ובהתאם לכך גם החצי התחתון של הקירות. כך החדר יראה בעל מרקם מיוחד ובעל סגנון ייחודי. זכרו כי פסיפס ברצפת המקלחת יכול לשמש כמנגנון המונע החלקה!

פסיפס במטבח

תוכלו לשלב פסיפס כחלק מעיצוב המטבח כדי להעצים את העיצוב המשודרג שלו. שני גוונים בלבד בגודל קטן של אבן יוכלו להוות את כל ההבדל. ניתן לסדר את אבן הפסיפס בכל צורה שרק תרצו, החל משורות מאוזנות או שורות באלכסון ועד לתפזורת רנדומאלית של גוונים השייכים לאותה משפחה. שימו לב כי שטיח פסיפס אינו אופן דקורטיבי השייך לחדר האמבטיה בלבד! תוכלו לכסות ריצפה של כל חדר בפסיפס במידה וכוונתכם היא להוסיף עוד צבע לחדר. בנוסף לכך, ניתן לבחור בקיר אחד ולכסות רק אותו באבני הפסיפס.

רובו הגדול של הפסיפס מגיע בצורות ריבועיות, אך ישנן צורות נוספות כמו הצורה המלבנית היוצרת אפקט קיר לבנים. ישנה גם הצורה המחומשת ליצירת אפקט הכוורת. יחד עם זאת, הפסיפס יכול להגיע בשלל חומרים. פסיפס הזכוכית אינו בהכרח שקוף ועשוי להיות גם בעל צבע מלא! פסיפס הזכוכית בעיקר מתאים לאזור המטבח אך יכול להתאים גם לחדר הרחצה. עבור חדר הרחצה ולמקומות לחים יותר אנו ממליצים על פסיפס הקרמיקה שגם הוא מגיע בשלל צבעים וצורות. פסיפס הקרמיקה יכול להגיע גם בגימור מבריק או מט. פסיפס אבן לעומת זאת, יעניק לסלון שלכם מראה אלגנטי ויוקרתי. שימוש נוסף לפסיפס בסלון יכול לבוא בצורת שטיח של ממש. באמצעות אבני הפסיפס העשויים מקרמיקה, מזכוכית ומאבן ואפילו משילובם יחד, ניתן ליצור צורות גיאומטריות מגוונות ולצייר שטיח נהדר עבור ריצפת הסלון שלכם.