אסלות

משחקי הכס – כיצד נבחר את האסלה?

לא משנה כיצד נבחן את שיפוץ הבית, המסקנה היא תמיד אחת: האסלה הינה החלק החשוב ביותר בחדר השירותים. מכשיר זה משמש אותנו בכל יום, ולכן חשוב לקנות מוצר שמותאם לנוחיות הגבוהה ביותר עבורנו.

סוגי אסלות:

אסלה המורכבת משני חלקים

  • אסלות אלה מורכבות ממיכל הדחה וממושב אשר נקרא גם "הכס". זהו הסוג המוכר והנפוץ ביותר, אך החיבור בין שני החלקים הללו יוצר מעין תפר מעיק שמקשה מאוד על הניקיון ועל שימור המכשיר. לעומת זאת, מדובר בסוג האסלה הקל ביותר להתקנה. ניתן לסחוב את שני חלקיו בקלות, גם במדרגות.

מונובלוק  – (אסלות מונובלוקים)

  • אסלות המונובלוק מורכבות מחלק אחד כאשר גם הכס וגם מיכל ההדחה מאוחים יחדיו. היתרון המשמעותי של אסלת המונובלוק מאפשר לו לחסוך בשטח שהוא תופס בחדר השירותים. בנוסף לכך, העיצוב של סוג אסלה זה מקנה אווירה מודרנית לכלל החדר. לעיתים קרובות אסלת מונובלוק הינה חדשנית מבחינה טכנולוגית ומאפשרת שליטה חסכונית בזרם המים. כאשר שני החלקים מאוחדים, ולא קיים תפר ביניהם, לחיידקים יש פחות מקום אחד להתחבא בו.

אסלה תלויה – (ניאגרה – סמויה)

  • אסלה תלויה היא למעשה אסלה המורכבת מכס אשר מחובר לקיר והוא נראה כמרחף באוויר. מיכל ההדחה מוסתר בתוך הקיר ובעקבות זאת נוצר אפקט של מיכל הדחה סמוי ולא נראה לעין. התקנה של אסלה תלויה בהחלט מעלה את כמות ההשקעה הנצרכת בהתקנה וכן בעלות, אבל המראה הנקי והאסטטי בהחלט מקנה עיצוב יוקרתי מאוד.

לחצנים לאסלה תלויה

  • לחצן למיכל הדחה סמוי אחראי לחלק הגלוי של מיכל ההדחה הסמוי והם בעצם המייצגים את המנגנון של הניאגרה המותקן בתוך הקיר מבחינה ויזואלית, הלחצן מיעוד לאסלות תלויות המוסתרות בתוך הקיר או לאסלה סמויה.

שיקולים בבחירת האסלה

כוח זרימת המים בניאגרה

  • מומלץ לבדוק את מד הכוח של האסלה שאתם עומדים לרכוש, דרגות הכוח לעיתים מדורגות  מ 1 עד 10. ככל שהמספר גבוה יותר, כך הביצועים של המכשיר הינם טובים יותר. הביצועים של המכשיר נקבעים על ידי הניאגרה עצמה. הניאגרה היא מיכל ההדחה ולה קיימים שני סוגים. תוכלו לבחור בין ניאגרה המבוססת על כוח המשיכה או על ניאגרה המבוססת על לחצים. כאשר היא מבוססת על לחץ, הכס נותר נקי יותר לאחר הורדת המים. כאשר היא מבוססת על כוח המשיכה, הורדת המים הינה פחות רועשת ורועמת. מומלץ לבחור בידית המורכבת משני לחצנים המאפשרים בחירה בכמות המים המבוזבזים. כך ניתן לחסוך כ11% מכלל השימוש הביתי במים!

צורת המושב

  • ניתן לבחור בין שתי צורות נפוצות של מושב האסלה. ישנה הצורה המוארכת אשר נחשבת בעיני אנשים רבים כנוחה יותר, וישנה הצורה המעוגלת המהווה אופציה קומפקטית יותר והינה בחירה נהדרת עבור חדרי שירותים קטנים.

גובה הכס

  • רוב האסלות הינן בגובה של כ-40 ס"מ, אך מושבים גבוהים יותר יוכלו לעזור לאנשים עם מוגבלויות בכיסא גלגלים או לאנשים גבוהים במיוחד. כמו כן, המושבים הגבוהים מקלים על כאבי גב וכאבי ברכיים.

עיצוב האסלה

  • הפורצלן הלבן והנקי הינו הבחירה השכיחה בקרב עיצובי האסלות, סוג זה לעולם לא יצא מהאופנה וכך השווי שלו לעולם לא ירד. אך בחירה באסלה צבעונית תיישם הצהרה אופנתית מיוחדת עבורכם. תוכלי להתאים את צבעה לסוג האריחים המקשטים את האמבט שלכם. תוכלו לבחור באסלה שהיא שחורה לחלוטין ובנוסף לכך להוסיף פריטים נוספים בצבע שחור כגון ידיות שונות של ארונות או מסגרת למראה של הכיור וכך להשלים את המראה האלגנטי.

בידה לאסלה

  • הבידה הינה מעין ברז היגייני נפרד עבור האסלה המאפשר ניקיון ושטיפה של האיברים האינטימיים. הבידה הופכת בשנים האחרונות לפריט בלתי נפרד מכלל האסלה.

כעת תוכלו לצאת אל מסע הקניות ההרפתקני בבחירת הכס המושלם עבורכם ועבור העיצוב שלכם בחדר השירותים או באמבטיה.