מה זה חיתוך לייזר?

כאשר אומרים “חיתוך לייזר” הכוונה היא לכך שהאריחים חתוכים.

יש לציין כי אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן לא נחתכים בלייזר, אלא במסור לחיתוך אריחים (ישנן מכונות שונות בעלות מסור שונה, מכני לחלוטין או בלחץ מים ועוד…).

המונח “חיתוך לייזר” נובע אולי מכיוון שסימון הסכין לחיתוך נעשה על ידי קרן לייזר, אך זו לא חותכת את האריח אלא רק מסמנת את מיקום תחילת הסכין לחיתוך. או אולי מונח זה נובע רק בגלל העובדה שזה נשמע טוב.

בכל אופן, משמעות האריחים החתוכים היא שהאריחים מדויקים במידותיהם. כידוע, אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן הינם מוצרים המיוצרים לאחר תהליך שריפה בתנור בחום גבוה מאוד, מכאן שלאחר תהליך השריפה האריחים יכולים לקבל צורה שונה במקצת ממה שתוכננו. כלומר, ייתכנו שינויים קלים בגודל האריח. לדוגמה: כשאריח מוגדר להיות בגודל של 45 ס”מ / 45 ס”מ, ייתכן וגודלו האמתי לאחר יציאתו מהתנור הינו 44.94 ס”מ / 44.97 ס”מ או לחלופין 45.04 ס”מ / 45.12 ס”מ. “חיתוך לייזר” זהו כינוי למצב שבו לאחר השריפה בתנור חותכים את האריח למידות מדויקות. כלומר, החיתוך מהווה תיקון לעיוות שנוצר כתוצאה מחימום האריח בחום גבוה (מעל 1, 000 מעלות צלזיוס).

כאשר רוצים לרצף אריחים ללא מרווחים (וללא רובה) יש צורך בכך שכל האריחים יהיו זהים לחלוטין בגודלם. לכן, כדאי שהאריחים יהיו ב-“חיתוך לייזר”.

חשוב לדעת כי מכון התקנים הישראלי קובע שיש לרצף אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן עם מרווחים של 3 מ”מ לפחות בין אריח ואריח.

לקוחות מספרים עליינו
טופס הרשמה

סיסמה צריכה להכיל מינימום6 תווים

שיחזור סיסמה:

כיתבו המלצה
תמונת פרופיל תמונות נוספות