אמבטיות

כך נבחר את האמבטיה המושלמת

המקלחת הינה הדרך המהירה ביותר להתנקות ולהתארגן כאשר אנו ממהרים, אבל אם יש לנו אקסטרה זמן לעצמנו, האמבטיה הינה אלטרנטיבה מרגיעה ומרעננת. האמבטיות הן יותר ממקום להתרחץ בו, יש להן גם אופי העוזר לרוגע ויצירת צלילות מחשבתית. מומלץ להשקיע בפרויקט זה מאחר שמדובר בהשקעה לטווח הארוך בפריט עיצובי וגם בפריט שתורם לשקט הנפשי. לאמבטיות סוגים וסגנונות שונים שיכולים להתאים לכל טעם ולכל כיס. להמשך הכתבה

 

עיצוב חדרי אמבטיה

כאשר ניגשים לעיצוב חדר האמבטיה, יש לקחת בחשבון מספר שיקולים. הראשון מביניהם צריך לכלול את טווח המחירים שאתם מוכנים להשקיע. כמו כן, מומלץ למקם את האסלה באופן כזה שהיא לא תהיה הדבר הראשון שרואים כאשר נכנסים אל החדר. כך נוצרת אוטומטית אווירה לא נעימה בעין. שיקול נוסף הוא באם יש ברשותכם מספיק מקום על מנת להכניס לחדר אמבטיה או שמא תצטרכו להסתפק במקלחת. לעיתים תוכלו לרכוש אמבטיית מיני- כיום יצרנים רבים מוכרים גרסאות קומפקטיות של האמבטיות הגדולות. בין היתר, ישנם אנשים אשר מעדיפים דווקא את המקלחת. בחירה במקלחת תשאיר עבורכם יותר מקום לארונות מעוצבים בהתאם לשטח שנותר ריק.

כך או כך, חיפוי הקירות שליד האמבטיה או המקלחת הוא נושא שיש לדון בו כאשר עוסקים בעיצוב פנים.

חיפוי קירות חדרי האמבטיה יעשו לעיתים באמצעות אריחי קרמיקה. תוכלו לבחור כ- שלושה סוגי אריחים שונים בעלי צבעים זהים או מוטיב עיצובי חוזר על מנת לבצע חיפוי ייחודי אשר למעשה יישאר באופנה לתמיד וינצח את מבחן הזמן.

תוכלו לבחור אריח אחד בעל טקסטורה שונה וצבע אחר מהשניים האחרים. האריח השונה יוכל לקבוע את צבעי הידיות לארונות בחדר האמבטיה. תוכלו לעקוב אחר צבע זה עם מתקן גלילי הנייר ואפילו עם מתקן הסבון.

סוגי אמבטיות

  • אמבטיה מלבנית – אמבטיות מלבניות הן מהנפוצות ביותר. אלו נועדו למקסם את השימוש בשטח הקיים בצורה יעילה. כשמן כך הן. מלבניות. לעיתים הינן כלואות בין שלושה קירות שונים ובעלות צד אחד בלבד שאינו חסום. זאת כמובן על מנת לאפשר כניסה אל תוך האמבטיה. עבור אמבטיות מסוג זה ניתן לרכוש וילון מעוצב או להתקין דלת זכוכית זזה. ככל שהאמבט תהיה עמוקה יותר, כך חווית הרחיצה תהיה מרגיעה יותר. ההסבר לכך נובע מהעובדה שכל הגוף ישקע באופן נוח יותר בתוך המים.
  • אמבטיה פינתית – אמבטיות פינתיות יכולות להגיע בשלל גדלים. הן מאפשרות כיסוי של שטחים קטנים בחדרים צפופים, כמו כן גם מסוגלות ליצר כיסוי על שטח נרחב ולהעניק לחדר הרחצה מגע של מודרניות. אמבטיה זו מאפשרת רחצה של שני אנשים במקביל הודות לצורתה. אמבטיות פינתיות יכולות גם להתאים לחדר השינה לאלו הנועזים מבינכם.
  • אמבטיית קוריאן – אמבטיות קוריאן נקראות גם "אמבטיות עומדות" מפני שהן עומדות בפני עצמן. אמבטיות קוריאן יכולות לעמוד ישירות על הקרקע ויכולות גם לעמוד באמצעות רגליים מעוצבות בצורה אלגנטית ומלכותית. האמבטיה העומדת תקנה לחדר הרחצה מראה יוצא דופן. במידה והינכם שוקלים אמבטיה מסוג זה בבית שאינו חדש, עליכם לקחת בחשבון את מיקום הצינורות והתעלות של המים.
  • אמבטיה עגולה – האמבטיות העגולות אינן כלואות בין הקירות ויכולות לעמוד בפני עצמן. הן גם יכולות להוות כחלק פנימי של משטח שיש מלבני. אמבטיות עגולות מקנות מראה יותר וינטג'י וקצוותיהן המעוגלות מאפשרות ישיבה נוחה בתוכן. העיקול בקצה מהווה תמיכה נוחה לגב.

אמבטיות מיוחדות

  • אמבטיית ג'קוזי – אמבטיות הג'קוזי מאפשרת רחצה חמימה ומרגיעה בשל התנועה המתמדת של המים. אמבטיות ג'קוזי לעיתים מורכבות באמצעות מערכת מפוח אוויר אשר מזרים אוויר דרך חורים מובנים בצדי האמבט. המפוח מזרים דרכו אוויר דחוס שעולה מעלה אל פני המים.
  • אמבטיית עיסוי – אמבטיית עיסוי הינה אמבטיה רגילה בעלת מערכת עיסוי מיוחדת שיכולה להיות מובנת גם באמבטיה המלבנית או העומדת ואפילו באמבטיה הפינתית. אם אתם אוהבים לשקוע במחשבות במהלך הרחצה, תוכלו לשקול לחיוב התקנת מערכת עיסוי להרפיית השרירים ולהגברת תחושת הרוגע. מערכות העיסוי יכולות להתבצע בשתי דרכים. ניתן להשתמש במערכת האוורירית שמשתמשת במפוח אוויר כמו באמבטיית הג'קוזי ולחילופין תוכלו להשתמש במערכת הממונעת שמשתמשת בשישה עד שמונה משאבות ששואבות את המים ודוחפות את המים חזרה.

תוספת נוספת לאמבטיות המיוחדות יכולה להיות מנורות בצבעים שונים כמו תכלת או ורוד בהיר שמקנים למים צבע מרגיע ונעים לעין.

יש לציין כי החומר המומלץ ביותר עבור אמבטיות הינו האקריל. אמבטיה אקרילית הינה חמימה מטבעה, היא קלה לשימור ויכולה להגיע בצבעים רבים שאינם מתקלפים לעולם. אמבטיות אקריליות הן בעלות מרקם חלק מאוד ומקנות ברק יפהפה. אמבטיות אקריליות הן גם חזקות וגם משקלן ל באופן יחסי. כך תוכלו לנתב אותן בנוחות במידה וחדר האמבט ממוקם בקומה גבוהה.

כעת הינכם יודעים את כל מה שדרוש כדי לשקול את המוצר שמתאים לצרכים שלכם.

בהצלחה בבחירת האמבט הטובה ביותר עבורכם!